Opony Nissan Qashqai – jaki model i rozmiar opon wybrać?

Opony Nissan Qashqai – jaki model i rozmiar opon wybrać?

25 czerwca, 2021 Wyłącz przez P K

Bez wątpienia opony to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Występują w różnych rozmiarach i rodzajach, a to które będą odpowiednie zależy od modelu auta i producenta. Jakie opony Nissan Qashqai mamy do wyboru? Sprawdź!

Rodzaje opon do Nissana

Wybór opony Nissan Qashqai uzależniony jest od rozmiaru, który zależy z kolei od generacji, roku produkcji i wariantu silnika danego pojazdu. Oryginalne rozmiary opon, fabrycznie oferowane przez producenta do omawianego modelu auta to 215/65 R16 i 215/55 R18. Zamienniki, które stanowią opcjonalne rozmiary to 215/60 R17, 225/55 R18, 235/50 R18, 225/45 R19 oraz 215/45 R19. Szczegółowe informacje na temat pełnej listy rozmiarów uzyskać można na niniejszej stronie internetowej: https://wulkanista.pl/opony-nissan-qashqai/

Opony Nissan Qashqai

Rozmiar opony Nissan Qashqai

Podobnie jak w przypadku innych modeli samochodów, tak i opony Nissan Qashqai dzielą się na trzy zasadnicze kategorie. Pierwsza z nich to opony letnie, charakteryzujące się wyspecjalizowaną mieszanką gumową i bieżnikiem o konstrukcji, która zapewnia stabilność jazdy i odprowadzanie wody podczas opadów. Kolejny rodzaj opon to opony zimowe ze specyficznym oznaczeniem w formie symbolu 3PMSF w postaci obrazka z trzema szczytami górskimi i płatkiem śniegu. Jak sama nazwa wskazuje dostosowane są do jazdy zimą. Ostatnią kategorią są opony Nissan Qashqai wielosezonowe, zwane także całorocznymi. Pozwalają zaoszczędzić na wymianie opon dwa razy do roku, jednak przeznaczone są jedynie dla kierowców, jeżdżących przede wszystkim po mieście w sposób spokojny i wyjątkowo bezpieczny.