Regeneracja reflektorów — jak sprawić, żeby świeciły jak nowe?

Regeneracja reflektorów — jak sprawić, żeby świeciły jak nowe?

8 sierpnia, 2022 Wyłącz przez JK

Reflektory to najważniejsza rzecz do utrzymania w czystości w Twoim samochodzie. Nie tylko pozwalają zobaczyć drogę, ale także pozwalają innym kierowcom zobaczyć twój pojazd. Większość reflektorów jest wykonana z tworzywa poliwęglanowego. Ten mocny plastik jest idealny do jazdy w trudnych warunkach drogowych, nie pęka i jest wytrzymały. Niestety nie radzi sobie dobrze ze słońcem. Reflektory często pokrywane są folią ochronną, ale ona też z biegiem czasu może ulec zniszczeniu. Jeśli twoje reflektory zaczęły żółknąć, zmieniły kolor, to jasne jest, że rozpoczął się proces utleniania. Wtedy bardzo ważna jest regeneracja reflektorów. Jeśli jesteś majsterkowiczem, to ich regeneracja nie będzie dla Ciebie trudnym zadaniem. Jeśli jednak nie masz czasu na tego typu działania, to oddaj to w ręce specjalistów.

W jaki sposób samemu wypolerować reflektory?

Zacznij od upewnienia się, że masz potrzebne materiały. Najprostszym sposobem na to jest zabranie zestawu do regeneracji reflektorów, który będzie zawierał wszystkie niezbędne materiały. Pierwszym krokiem będzie dokładne umycie kloszy reflektorów mydłem samochodowym i wodą. Następnie oklej taśmą malarską krawędzie reflektorów, aby ochronić resztę samochodu — zabezpiecz taśmą elementy boczne karoserii. Po zabezpieczeniu auta możesz przystąpić do etapu matowienia za pomocą papieru ściernego na mokro. W przypadku tego kroku należy najpierw ocenić stan reflektorów, zanim wybierzemy odpowiednią metodę matowienia. Następnym krokiem będzie polerowanie reflektorów i woskowanie.

regeneracja reflektorów - auto z zapalonymi światłami

Kto wykonuje regenerację reflektorów?

Profesjonalną regenerację reflektorów wykonuje wiele firm, które specjalizują się w regeneracji aut. W ofercie takich firm znajdziesz regenerację odbłyśnika, wymianę kloszy reflektorów, malowanie wnętrza reflektorów czy polerowanie kloszy wraz z zabezpieczeniem powłoką UV. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią samemu eksperymentować i wolą oddać regenerację reflektorów w ręce profesjonalistów. Dzięki temu masz pewność, że wszystko będzie dobrze wykonane.