Aktywne przejście dla pieszych – hit czy kit?

Aktywne przejście dla pieszych – hit czy kit?

31 maja, 2021 Wyłącz przez J M

Wiele mówi się ostatnio o bezpieczeństwie na drogach, przejściach dla pieszych i odpowiedniej jeździe. Ten temat chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jest wiele niesamowitych rozwiązań, ale są też takie, które nic nie wnoszą, a tylko utrudniają jazdę. Prawdę mówiąc część przepisów też nie jest odpowiednio unormowana. A jak wypadają aktywne przejście dla pieszych? Przybliżymy dzisiaj nieco temat.

przejścia dla pieszych

Aktywne przejście dla pieszych – co to właściwie jest?

Wiele osób zastanawia się pewnie, czym właściwie są aktywne przejście dla pieszych? To miejsca dla przechodniów które działają w odpowiednim czasie i momencie, aby pieszy mógł swobodnie i bezpiecznie przejść przez jezdnię. Jego zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, ale też podnosi jakość życia w nowoczesnym otoczeniu. Wykorzystuje zaawansowaną technologię i udoskonalenia codzienne, aby wprowadzić najwyższy standard przejść. Koniec ze zwykłymi światłami.

aktywne przejście dla pieszych

Czy to nieszkodliwe?

Aktywne przejście dla pieszych działają na podobnej zasadzie co światła w kontekście wielkości i oznakowania. Różnica jest taka, że tego typu przejścia nie posiadają przewodnictwa elektrycznego i działają na energię słoneczną. Dzięki takim rozwiązaniom dodatkowo zmniejszamy emisję CO2 utrzymując bezpieczeństwo i wysoki standard. Aktywne przejście dla pieszych zapewniają również dobre oświetlenie przejścia, posiadają czujniki ruchu i świetlne ostrzeganie kierowców o obecności pieszych. Zatem czy takie rozwiązania to coś dobrego na drogach? Według nas jak najbardziej!