Czy warto zainteresować się usługami My Alfa Connect?

Czy warto zainteresować się usługami My Alfa Connect?

8 marca, 2022 Wyłącz przez R Z

Między producentami samochodów od lat trwa swoisty wyścig zbrojeń. Dotyczy on nie tylko osiągów samochodów, ich wyglądu designu czy ceny. W grę wchodzi także technologa oraz dodatki które są dostępne do ich modeli. Jednym z ostatnich trendów wśród dodatków są dodatkowe aplikacje dostępne na smartphony – a dzisiaj opiszemy tą oferowaną przez Alfę Romeo – czyli Alfa Connect.

Co oferuje nam Alfa Connect?

Alfa Connect jest jedną z aplikacji mającą nam znacznie ułatwić się codzienne funkcjonowanie i korzystanie z naszego samochodu. Usługa ta jest w swoich zamiarach bardzo prosta – służy do monitorowania samochodu za pomocą urządzenia mobilnego. Dzięki niej możesz połączyć się ze wbudowaną nawigacją, automatycznie uruchomić połączenie SOS/Help oraz skontaktować się z pomocą drogową. Dodatkową opcją którą umożliwia ta aplikacja, jest utworzenie pokładowego hotspotu WiFi, umożliwiającego pasażerom podłączenie do 8 urządzeń. Jeżeli chcesz sterować zdalnie swoją Alfą Romeo nawet jeżeli nie będziesz w jej pobliżu. Możesz odblokować i zablokować drzwi samochodu oraz włączyć światła, a to wszystko przy pomocy smartfona albo smartwatcha. Dodatkowo zapomnij o zgubieniu samochodu na zatłoczonym parkingu, z tą aplikacją możesz zobaczyć odległość która Cię od niego dzieli, albo nawet wyznaczyć do niego trasę na GPS. Dodatkowo zawsze będziesz miał pod ręką informacje na temat ciśnienia w oponach, poziomu paliwa, stanu licznika czy poziomu oleju.

Alfa Connect

Czy warto?

Według nas? Jak najbardziej. Alfa Connect to nie jest jeden z tych niepotrzebnych bajerów istniejących tylko po to, żeby istnieć, tylko sporo przydatnych narzędzi zebranych w jednym miejscu. Wejdź na oficjalną stronę internetową i przekonaj się sam!