Jak wybrać odpowiedni wałek dociskowy do mat butylowych?

Jak wybrać odpowiedni wałek dociskowy do mat butylowych?

10 lutego, 2022 Wyłącz przez KM

Wałek dociskowy do mat butylowych to niezwykle ważne narzędzie wykorzystywane podczas montażu. W tym wpisie przedstawimy wam jak wybrać odpowiedni wałek tak, abyście przeprowadzili montaż jak najsprawniej.

Wałek dociskowy do mat butylowych

Czy każdy wałek nadaje się do każdej pracy?

Nie ma nic dalszego od prawdy, do każdej pracy powinniście wybierać odpowiednio dostosowany wałek. W związku z tym pierwszym krokiem jest określenie rodzaju pracy, jaki będziecie wykonywać. Jeśli planujesz większą pracę, do każdej poszczególnej części możesz potrzebować innej rolki. Obecnie na rynku są cztery rodzaje różnych rolek.

Wałek dociskowy do mat butylowych

Rodzaje rolek

Jedną z rodzai rolek, którą możesz kupić, jest rolka z plastikową roczkom. Ten rodzaj rolki wykorzystywany jest przy pracach jednorazowych i początkowych. Nie osiągniesz nią niebywałych efektów, a siła dociskania będzie równa twojej sile. Silniejszą rolka inaczej nazwaną wałkiem jest metalowy wałek. Ta konstrukcja jest wytrzymalsza niż jej poprzednik. Jest to również najczęściej wybierana rolka, często stosowana przez profesjonalistów. Jeśli dwa pierwsze rodzaje wałków nie przypadły ci do gustu, możesz zdecydować się na wałek dociskowy do mat butylowych z chropowatą główką. Jej specjalną główką pomaga w załamywaniu się aluminiowej warstwy na macie butylowej. Łatwo jest dzięki niej dostrzec miejsca, które potrzebują dodatkowego wałkowania. Ostatnim rodzajem wałka jest wałka o 30 cm długości. Jest on specjalnie przeznaczony do wykorzystywania podczas montażu w drzwiach samochodowych.

Mamy nadzieje, ze teraz już wiesz, jaki wybrać wałek dociskowy do mat butylowych.