Jak skutecznie wyciszyć maskę silnika?

Jak skutecznie wyciszyć maskę silnika?

3 grudnia, 2020 Wyłącz przez M W

Chcesz kompleksowo zadbać o swój samochód lub maszynę? Mata z czarnej włókniny pomoże Ci skutecznie wygłuszyć maskę silnika. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest mata z czarnej włókniny?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepszym sposobem na wygłuszenie maski silnika jest montaż maty z czarnej włókniny. Produkt ten zapewnia pochłanianie dźwięku, izolację akustyczną, tłumienie drgań, a także izolację termiczną. To połączenie sprawia, że za pomocą jednego produktu możesz wyciszyć oraz zadbać o popraną temperaturę silnika. Producent wskazuje dodatkowo, że szybsze nagrzewanie silnika zapewnia oszczędność paliwa. Mata z czarnej włókniny jest odporna na oleje, benzynę oraz pleśń. Ważny jest również fakt, że mata jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia, ponieważ nie posiada w swoim składzie toksycznych składników. Warto przed zakupem skontaktować się z doświadczonym specjalistą, aby mieć pewność, że mata spełni nasze oczekiwania w kontekście wybranego modelu samochodu.

Montaż maty z czarnej włókniny

Na stronie producenta możemy znaleźć informację o tym jak mata z czarnej włókniny jest prosta w montażu. Podczas zakupy otrzymujemy specjalne, uniwersalne spinki, dzięki którym w bezpieczny i trwały sposób przymocujemy matę do maski. Przed założeniem konieczne jest zmierzenie i obcięcie maty. W ten sposób dopasujemy odpowiedni kształt. Montażem możemy zająć się samodzielnie, ponieważ nie wymaga specjalnego sprzętu. Jeśli jednak nie czujemy się pewnie w tym zadaniu, poprośmy o pomoc profesjonalistów.