Logistyka kontraktowa – profesjonalna usługa dla firm

Logistyka kontraktowa – profesjonalna usługa dla firm

15 lutego, 2021 Wyłącz przez P Ł

Nie każde przedsiębiorstwo posiada odpowiednie narzędzia, aby odpowiednio zarządzać procesem logistycznym. Dlatego spora część z nich decyduje się na pomoc zewnętrznych firm, które są w stanie zaprojektować najlepsze rozwiązania angażując do tego nowoczesną technologię oraz odpowiednie narzędzia. Prowadzona w ten sposób logistyka kontraktowa umożliwia minimalizację kosztów i optymalizuje łańcuch dostaw.

Jak usprawnić procesy realizowane przez moją firmę?

W przypadku procesów logistycznych możemy wyróżnić jej ich dwie gałęzie. Logistykę firm trzecich (3PL) oraz logistykę firm czwartych (4PL). W przypadku pierwszej z nich mamy do czynienia zazwyczaj z firmami, które nie mają zbyt wiele w swoich strukturach styczności z procesami logistycznymi. W takim przypadku optymalizuje się transport, konsolidację celną i ładunkową, magazynowanie, dystrybucję, zamówienia oraz zarządzanie transportem. Logistyka kontraktowa firm czwartych to odpowiedni dobór i integracja doświadczenia, zasobów, technologii i wiedzy. To integracja, której celem jest łączenie zasobów, możliwości i technologii własnych z tymi posiadanymi przez firmę. Wszystko po to, aby zadbać o realizację wszelkich rozwiązań dla łańcucha dostaw.

logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa to rozwiązanie rekomendowane wielu przedsiębiorstwom

Logistyka kontraktowa to przede wszystkim procesy mające na celu dążenie do wzajemnej integracji. Zarówno logistka 3PL jak i 4PL opiera się na różnych czynnikach. Niemniej jednak oba te rozwiązania znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć wdrożenie w życie naszej firmy któregoś z nich. Odpowiednie zarządzanie procesami sprawi, że będziesz mógł poświęcić się temu, co jest Twoją największą pasją.