Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy kierowcy – Co powinno się w nim znajdować?

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy kierowcy – Co powinno się w nim znajdować?

10 lutego, 2021 Wyłącz przez P G

Bez wątpienia każdy kierowca powinien być wyposażony w apteczkę pierwszej pomocy. Wielu użytkowników ruchu drogowego niestety to lekceważy, być może z uwagi na to, że aktualnie prawo nie wymaga od kierowców jej posiadania. Niemniej jednak warto mieć przy sobie apteczkę dla własnego bezpieczeństwa. Tak na prawdę nigdy nie wiem co wydarzy się w trasie i czy nie będzie komuś potrzebna pomoc medyczna, a naszym obowiązkiem jest jej udzielenie.

wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Co powinno się zaliczać do wyposażenia apteczki pierwszej pomocy kierowcy?

Jeśli chodzi o polskie prawo to nie nakazuje ono, z czego dokładnie powinna składać się apteczka. Dlatego warto się wspomóc prawem, które normuje Unia Europejska co do prawidłowego wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. A więc jest to:
chusta opatrunkowa, kompres, rękawice lateksowe, chusta trójkątna, nożyczki, instrukcja udzielania pierwszej pomocy, plastry, opatrunki, opaski elastyczne, jałowa gaza, koc ratunkowy, sól fizjologiczna, nożyczki, ustnik oraz zimny kompres. Jeśli dysponujemy tymi wszystkimi elementami to nasza apteczka jest kompletna.

Dodatkowe ważne informacje

Warto, również wspomnieć, że nie wolno w apteczce wozić żadnych leków ze względu na mocno zmienne temperatury w kabinie ciężarówki, które by mogły wpłynąć negatywnie na właściwości medykamentów. Również tyczy się to wody utlenionej. Unikajmy również kompletowania apteczki w ostre przedmioty, a nożyczki powinny mieć zaokrąglone zakończenia. Gdy dostosujemy się do wszystkich wspomnianych zasad wyposażenie apteczki pierwszej pomocy będzie jak najbardziej kompletne.