Tarcze hamulcowe Dacia – Na jakie się zdecydować?

Tarcze hamulcowe Dacia – Na jakie się zdecydować?

8 grudnia, 2021 Wyłącz przez P G

Aktualnie na rynku znajdziemy bogatą ofertę tarcz hamulcowych do samochodów Dacia. Jeśli zastanawiają się Państwo jak wybrać najlepsze tarcze hamulcowe zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. Przede wszystkim powinniśmy znaleźć produkt, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Wpływa na to wiele czynników m. in. styl jazdy, typ samochodu itd.

Jakie rodzaje tarcz hamulcowych znajdziemy na rynku?

Najpopularniejsze tarcze hamulcowe Dacia jak i ogólnie tarcze hamulcowe można podzielić na:

  • Wentylowane – kiedyś montowane były tylko w samochodach sportowych, dzisiaj coraz częściej możemy się z nimi spotkać w autach osobowych. Główną zaletą tego typu tarcz jest duża mniejsza podatność na nagrzewanie się, dzięki otworom. Świetnie sprawdzą się podczas jazdy po autostradzie czy w dużym ruchu w mieście.
  • Pełne – często montowane w starszych modelach samochodów. Cechują się wysoką wydajnością i skutecznością hamowania.
    Duża zaletą jest, również niewygórowana cena.
  • Sportowe – charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Zaletami tych tarcz jest lepsze odprowadzenie gazów, chłodzenie tarcz.
  • Ceramiczne – Jest to rodzaj tarcz o najwyższej jakości pod względem wykonania oraz skuteczności. Ich dużym minusem jest niestety wygórowana cena.

tarcze hamulcowe dacia

Jakie klocki hamulcowe wybrać?

Tak jak w przypadku tarcz hamulcowych powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników m. in. potrzeby kierowcy, warunki jazdy w jakich będzie się poruszał, tarcze hamulcowe powinny być kompatybilne, parametry pojazdu. Rekomendowaną marką godną zaufania jest EBC Brakes.